43-300 Bielsko-Biała, ul.Partyzantów 68

biuro@rekuperacja-bielsko.pl

tel. 732 993 245

 

Wentylatory

 

Wysokiej klasy wentylatory promieniowe RadiCal firmy EBM-PAPST z łopatkami zakrzywionymi do tyłu. Wirnik wykonany z tworzywa sztucznego  PA. Silniki na prąd stały EC z zabezpieczeniem w przypadku zablokowania wirnika. Wentylatory posiadają również zabezpieczenie elektroniki silnika przed nadmierną temperaturą. Łożysko kulkowe.

 

Odpływ skroplin

Taca ociekowa wykonana jest ze stali nierdzewnej. Każda centrala wyposażona jest w syfon wraz z redukcją gumową 32/25, który należy zamontować bezpośrednio pod centralą do króćca odpływu skroplin o śr. 25mm

 

Wymiennik ciepła

Modele: 240, 400, 600, 301, 401, 851 wyposażone są w aluminiowy wymiennik ciepła o sprawności odzysku do 95%. Modele 365HR i 465HR wyposażone są w wymienniki entalpiczne ze specjalną membraną polimerową. Wymiennik entalpiczny odzyskuje ciepło i wilgoć dzięki czemu zapewnia komfortowy klimat pomieszczeń, zapobiega wysuszaniu ogrzanego powietrza zimą. Membrana polimerowa umożliwia przenikanie energii cieplnej oraz wilgoci w postaci pary wodnej zapobiegając jednocześnie przenikaniu zapachów i zanieczyszczeń. Modele 365 i 465 wyposażone są w wysokosprawne wymienniki wykonane ze specjalnej konstrukcji płyt polistyrenowych (PS) o zwiększonej powierzchni wymiany energii cieplnej jednocześnie zabezpieczając przed przenikaniem zapachów i zanieczyszczeń.

 

Uniwersalizm

Centrale Ventilus 365, 465, 365HR, 465HR, 400 i 600 posiadają wyjścia do podłączenia kanałów wentylacyjnych zarówno poziome jak i pionowe. Należy określić, które wyjścia nam bardziej odpowiadają, a niepotrzebne zaślepić. Zaślepki dostarczane są wraz z centralą.

 

Filtracja

Rekuperatory Ventilus standardowo wyposażone są w 2 filtry klasy G4 na nawiewie i wyciągu. Centrale Ventilus 240, 400 i 600 wyposażone są dodatkowo w filtr klasy M5 na nawiewie, a centrale 365, 465, 365HR, 465HR w filtr klasy F7 na nawiewie. Do central Ventilus 400 i 600 istnieje możliwość zamówienia filtra węglowego do zastosowania na nawiewie (wymiennie z filtrem M5). Filtry węglowe charakteryzują się redukcją zapachów, węglowodanów oraz związków organicznych pochodzących z zanieczyszczonego powietrza z zewnątrz budynku. Mają zastosowanie głownie w okresie grzewczym. polecane są dla użytkowników rekuperatorów, w których sąsiedztwie znajdują się domy / budynki opalane paliwami stałymi.

 

Automatyczny bypass lato/zima

Centrale posiadają automatyczną przepustnicę lato / zima z siłownikiem Belimo, która powoduje omijanie wymiennika przez powietrze w przypadku braku konieczności odzysku ciepła. Konstrukcja bypassu w połączeniu z algorytmem działania daje również możliwości wychładzania powietrza nawiewnego.

 

 

Układ przeciwzamarzeniowy

Centrale wyposażone są w automatyczny układ chroniący wymiennik przez zamarznięciem. System działa wg 3 algorytmów do wyboru przez użytkownika tj.: 1) obniżenie mocy wentylatora; 2) obniżenie mocy wentylatora + nagrzewnica wstępna; 3) Sama nagrzewnica.

 

ZNAJDŹ PRODUKT:

POLECAMY